Czech Road Racing 2018 - nová sezóna v MS Supersport - seznam závodů

Czech Road Racing Team 2018

Český motocyklový závodník Michal Chalupa je připraven na debut v Mistrovství světa Supersport.

Pardubický závodník v loňském roce obhájil titul Mistra České republiky v kategorii Supersport, nicméně díky absenci zájmu české autority silničního závodění motocyklů podporovat, či alespoň pomáhat, českým jezdcům účastnícím se Mistrovství ČR, se Michal rozhodl dál již v republikovém závodění nepokračovat. Jako svůj kariérní cíl si pro rok 2018 dal start na divokou kartu v závodě Mistrovství světa Supersport na okruhu v Brně, a právě ten se již za několik dní odehraje na jednom z nejkrásnějších okruhů Evropy, tedy na brněnské závodní dráze.
8.- 10. červen 2018  bude znamenat pro českého motocyklového fanouška velkou událost. Na Masarykův okruh v Brně se po několika letech vrátí světový superbikový šampionát a s ním i všechny jeho podpůrné kategorie, včetně Mistrovství světa Supersport. A právě do něj se chystá zasáhnout jezdec Czech Road Racing Teamu, Michal Chalupa.
Michal Chalupa si je vědom, že ho čeká patrně nejtěžší závodní víkend dosavadní kariéry, nicméně posledních osm měsíců, tedy od skončení loňského domácího mistrovství, se intenzivně připravoval právě na tento víkend, kdy by rád podal nejlepší možný výkon a dobrou prezentací odměnit nejen sebe, ale především všechny lidi, kteří mu v splnění tohoto snu pomáhají.
 
Michal Chalupa
„Rozhodnutí ochutnat si příchuť světového závodění nastalo v zimě, kdy bylo spousta času na bilancování a přemýšlení. Poslední 3 sezony se nám povedly, cítím, že mám slušné výsledky a rychlost. Tak jsem si řekl, že bych se rád svezl se světovou Supersportovu elitou. Proběhlo pár jednání s lidmi u nás nejpovolanějšími a sen se pomalu stává skutečností. Mám divokou kartu a pojedeme závod Mistrovství světa Pro mě, jako v podstatě hobby jezdce, je to ohromně vzrušující a strašně se těším na nový zážitek. Je jasné, že to nebude jednoduché, soupeřit s profesionály a mistry světa, ale určitě to bude dobrá škola a hodláme si to všichni s celým týmem užít na maximum.
Chtěl bych už teď předem moc poděkovat všem, co mi dosud pomáhali, radili a fandili, a doufám, že ještě určitě budou dál. Hlavně celé mojí rodině, která mne v tom podporuje a taťkovi za přípravu motorky. Nerad bych na někoho zapomněl, takže raději nebudu jmenovat, oni to stejně všichni vědí, že jsem šťastný za jejich podporu.
Doufám, že si do Brna najde cestu, co nejvíce fanoušků a vytvoří tak pekelnou atmosféru, která mi určitě pomůže „držet naši vlajku co nejvýš“.“
 
Bohumil Šaroch – šéf týmu
„Myšlenka na Brno byla jen takové plácnutí do vody vloni, po Mistrovství ČR v Mostě, které bylo, jak všichni víte, „nabité“. Michal sice obhájil titul Mistra ČR, ale byl i tak zklamaný a řešil, co a jak. Co vlastně pojede, když ten náš šampionát tak strašně znehodnotili. Vybafl jsem tedy na něj: „No a co si vyzkoušet divokou kartu v Brně a svézt se s těmi nejlepšími?“. Že by jel jen jeden závod v roce, v Michalovi nejprve vzbudilo negativní reakci. Ale mělo to vývoj a už v zimě to bylo jinak. Následovalo už jen řešení administrace, shánění partnerů, testování a pilování Michalovy fyzičky. Fakt makal. Docela jsem si u toho vzpomněl na divokou kartu Tomáše Holubce, který byl také se mnou dvakrát Mistr a jel svět v Brně... že by se dvakrát vstoupilo do stejné řeky? Uvidíme.
Hodně nám vyšel vstříc kamarád Jirka Brož, zapůjčil nám na závod jeho kamion se zázemím, takže odpadla velká starost. Dík moc
Tým Czech Road Racing tedy s odmlkou jede v Brně. Doufám, že nás i ostatní Čechy přijede podpořit hodně fanoušků. Myslím, že si to všichni, kdo se podílejí na tom, aby se mohlo závodit, hodně zaslouží.“

Czech Road Racing 2018
Vytisknout